100 річчя Білолуцької селищної ради

Дата: 12.02.2018 16:31

Село... Село. Краса моя і сила,

Мій незів 'ялий вічний первоцвіт,

Душі моєї сонячне розкрилля.

Мойого серця неосяжний світ.

Дзвін колосків дозрілої пшениці!

Доріжка у м 'якому спориші,

Вода цілюща із Годулянової  криниці,

Високість хліборобської душі.

Усе таке буденне і незвичне,

Таке святе, що в серці не вмістить.

Не куплене за гроші, не позичене,

Дароване на вічність — не на мить

В лютому 1918 року в Білолуцьку було створено Раду, яку, за архівними даними, очолив донецький робітник Афанас Обиденніков.
     Почав діяльність земельний комітет, який очолив І.І.Дураков. Він представляв Білолуцьку волость в складі делегації Старобільського повіту на з’їзді повітових і волосних земельних комітетів, що працював 10 лютого 1918 року у Харкові.
       На жаль не всі архівні дані збереглись щодо селищних Білолуцьких голів, у нас є ось ці дані, що головами селищної ради були: Перший селищний голова в 1918 році Георгіївський кавалер Кандиба Олексій Никифорович,
1957 – 1961 роки                Дураков Іван Сергійович;
1961 -1963   роки                Пархоменко Петро Лук`янович;
 1963 – 1970 роки                Приколота Федір Ілліч;
1970 – 1976 роки                Кириченко Федір  Терентійович;
01.03.1976 – 01.06.1976р. Деркач Михайло Миколайович;

1976 – 1986 роки                Кузнецов Харитон Кіндратович;

1986 -  1993 роки                Снігірьов Віктор Олександрович;

1993 -  2010 роки                Богонюк Микола Федорович

2010 – 2013 роки                Бундзяк Микола Григорович

27.12.2013 – року           Полтенко Сергій Пилипович. .
То ж  Вам, Сергію Пилиповичу, перші слова вітання  зі святом з нагоди 100 річчя Білолуцької селищної ради..

Там де сходить сонце над Україною
Де простори Слобожанських лук,
То моя маленька Батьківщина,
Рідне селище, що зветься Білолуцьк!
   Не легке життя випало на долю нашого селища за 100 років . Вихор  першої громадянської війни, іноземної інтервенції, і війська полку Сікевича, вірні гетьману Скоропадському, і Денікінці встановлювали жорсткий режим, а селище жило і в 1925 році в Білолуцьку пронеслась новина, що в селі буде трактор. Григорій Буцай, закінчивши в Старобільську курси трактористів, став першим трактористом в селі. Коли нарешті з’явився трактор, це був американський «Фордзон», в полі зібрався величезний натовп, який став свідком першої борозни, проведеної залізним конем – дволемішним плугом.

Сьогодні ми  висловлюємо вдячність депутатам нашої Білолуцької селищної  ради,

- Особливі слова подяки депутатам -  ветеранам самоврядування, ;

1977 – 1996роки          Кузнецова Ніна Антонівна,

1992 – 2008роки           Калиновський Олексій Єгорович,

1986 - 2015роки            Кулик Віктор Андрійович,            ,

1956 – 1977 роки          Кузнецов Павло Васильович,

1979 і до сьогодення    Лиховидько Людмила Тихонівна.

Також працівникам органів місцевого самоврядування і багатьом іншим, які віддали і віддають часточку своєї душі в становлення та розвиток рідного селища. Нехай їхній багатий досвід роботи в органах самоврядування стане часткою творчої роботи кожного з нас.

Вже зовсім скроні посивіли,

Але то зовсім не біда.

Хай ваше серце не старіє,

Душа хай буде молода

До вас звертаємось шановні районні депутати
Щоб рішали питання й припиняли зітхання,Мов нічого не вийде, бо бідненький наш край!А район наш не бідний і Білолуцьк ліпшого гідний,Депутате районний, ти про це пам’ятай!

А проблем так багато, Їх вирішувать треба, раз в Європу наш шлях. Ми бажаєм райраді, депутатам і владі,  Бути завжди з громадою і любити свій край.

Стежкою життя ми всі йдемо разом не одне десятиліття. Крок за кроком змінюється громада у кращий бік, у нас чудова молодь, яка справді любить і гордиться своїм селищем, своїми земляками, своїми Героями війни та праці і прославляє його за межами. Серед наших випускників є; видатні лікарі, юристи,прокурори, відмінники народної освіти, перекладачі, діячі мистецтва, заслужені працівники сільського гоподарства, підполковники, полковники.

Любіть Білолуцьк щоби ваші старання і до праці бажання Приносили лиш щастя громаді  своїй, Щоб було всього в домі, а прибутки вагомі наповняли бюджет кожній-кожній сім’ї.