Старобільське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області повідомляє !

Дата: 04.02.2021 10:36

Обов’язки роботодавців та працівників

Протягом 2020 року Старобільським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області взято на облік 6 страхових нещасних випадків. Смертельні випадки, пов’язані з виробництвом, відсутні.

Найпоширенішими причинами страхових нещасних випадків є:

• організаційні – 2 випадки;
  • технічні – 2 випадки;
  • психофізіологічні – 2 випадки.

Нещасні випадки сталися в наслідок недотримання вимог нормативно-правових актів, а саме:

• Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників (НПАОП 0.00-7.11-12), затверджених наказом МНС України 25.01.2012 № 67;
  • Правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями (НПАОП 0.00-1.71-13), затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 19.12.2013 № 966;
  • Правил охорони праці в деревообробній промисловості                                  НПАОП 20.0-1.02-05), затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України 31.01.2005 № 20.

З метою запобігання травматизму нагадуємо, що згідно                                              зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Також, відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про охорону праці» на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці. На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку. На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку. Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.

Роботодавець несе безпосередню відповідальність за створення безпечних та здорових умов праці та повинен забезпечити функціонування на підприємстві системи управління охороною праці (далі - СУОП) та очолює роботу управління охороною праці з обов’язковим  дотриманням працівниками вимог виробничої та трудової дисципліни, за необхідністю використовує заходи матеріального та адміністративного впливу до порушників трудової та виробничої дисципліни.

СУОП повинна передбачати планування заходів з охорони праці, контроль за виконанням поточного та оперативних планів, можливість здійснення корегувальних та попереджувальних дій, можливість адаптації до обставин, що змінилися, можливість інтеграції в загальну систему управління.

Нагадуємо, що згідно з  вимогами статті 14 Закону України «Про охорону праці», працівник зобов’язаний:

• дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;
  • знати та виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;
  • проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

Будьте уважні та бережіть своє життя.